90 lecie OSP Łysa Góra

21-09-2014 10:18:17

W dniu 20.09.2014r. jednostka OSP Łysa Góra gm. Nowy Żmigród obchodziła jubileusz 90 lecia działaności. Uroczystość zbiegła się z włączeniem jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gasniczego. To 19 jednostka z terenu powiatu jasieslkiego, które funkcjonują w KSRG. W uroczystości uczestniczyli m.in: Członek Prezydium ZOW ZOSP RP dh Tadeusz Sieniawski, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg.Bogdan Kuliga, Członek ZOW ZOSP, Prezes ZOP ZOSP RP Stanisław Święch, Komendant Powiatowy PSP st.bryg. Wiesław Latoszek, Zastępca Komendanta KP PSP bryg. Bogdan Ziemba i Naczelnik Wydziału Operacyjnego bryg. Wacław Pasterczyk, Wivestarosta Jasielski Frnaciszek Miśkowicz, Wiceprzewodniczący  Rady Powiatu Grzegorz Pers, Wójt Gminy Krzysztof Augustyn, Prezes ZOG ZOSP RP Zdzisław Gołębiowski, prezesi jednostek OSP z terenu gminy. Uroczystego pzrekazania decyzji KG PSP dokonał Podkarpacjki Komendant Wojewódzki. Grupa zasłuzonych członków OSP została odznaczona Medalami Za zasługi dla pozarnictwa oraz odznakami Strazak Wzorowy. Członkowie działającej przy OSP Młodziezowej Druzyny Pozarniczej zostali odznaczeni brazowymi odznakami MDP. Jubileusz był okazja do zasadzenia "Dębu Wolności". Okolicznościowy list od Prezydenta odczytał Prezes ZOP ZOSP RP.

Relacja z uroczystości portal Łysa Góra.